Nasz zespół

mgr Agata Zych

Dietetyk, psychodietetyk, Właściciel Poradni Esencja Zdrowia

Jestem absolwentką dwóch kierunków w Polsce, jak również Uniwersytetu Northampton w Wielkiej Brytanii. Dyplomowanym dietetykiem, psychodietetykiem z uprawnieniami pedagogicznymi do prowadzenia treningów i szkoleń nie tylko w tej dziedzinie. Nieustannie się dokształcam, aby moi pacjenci uzyskiwali zadowalające efekty. Na co dzień czytam fachową literaturę i śledzę nowinki dietetyczne. Zdobyłam wiele prestiżowych certyfikatów. Metodykę swojej pracy opieram o wyniki badań laboratoryjnych, testach na nietolerancje pokarmowe i innych badaniach specjalistycznych. Oprócz wiedzy stricte dietetycznej, reprezentuję również wiedzę biotechnologiczną, oraz psychologiczną co pozwala mi dobrać odpowiedni sposób przyrządzania posiłków dla danego pacjenta oraz podnieść jego własne poczucie wartości i mobilizację do podjęcia efektywnej dietoterapii.

Układam jadłospisy bardzo indywidualnie, biorąc pod uwagę nie tylko choroby, ale również preferencje smakowe, rodzaj wykonywanej pracy, aktywność fizyczną. Uważam, że dobry dietetyk powinien podchodzić do pacjenta w sposób holistyczny, nie zamykam się na nowe poglądy.

Oprócz dietoterapii zajmuje się:

- edukacją w cukrzycy typu 1,2, cukrzycy ciążowej.

- edukacją w żywieniu dzieci i niemowląt.

- wykonywaniem badań diagnostycznych na nietolerancję pokarmową, celiakię i kandydozę.

 

Kinga Bzduła

ekspert Ecosfery

Wypada rozpocząć od przedstawienia się i napisania kilku słów o sobie. Ze mną jest jednak problem bo o własnej osobie mogę powiedzieć albo skrótowo w paru zdaniach albo napisać epipeje o każdym szczególe zainteresowań, marzeń etc. Jak nigdy parę słów o sobie zmusiło mnie do spojrzenia na siebie oczami widza i obserwatora. Dochodzę do wniosku że sama dla siebie jestem tajemnicą mało tego wydaje mi się, że to jest wymiar kobiecości niemożliwość uchwycenia swojego temperamentu :). Ale o tym pewnie mąż musiałby się wypowiedzieć. Wracając do tematu, jestem szczęśliwa mamą czterolatka i żoną Andrzejka ze stażem 11 lat formalnego związku. To oni są motorem rozwoju moich pasji nie związanych z pracą zawodową oczywiście. Uwielbiam spędzać z nimi czas. Po pracy jestem przysłowiową kura domową w tym trochę interesowną plotkarą na szczęście w granicach normy :). Pasje do życia bliżej natury posiadałam od zawsze jednak od ostatniego czasu zaczęłam taki styl życia propagować wśród znajomych i eksperymentować z tym co mam pod ręką. Mam już za sobą trochę prób mydlarstwa, kosmetyków do pielęgnacji mieszkania, ciała i włosów, ziołolecznictwa oraz kwiatoterapii. Przede mną pierwsze próby destylacji oraz nalewek ziołowych. Uwielbiam wszystko co Polskie. Kocham te zioła które mogę zerwać w okolicach to najcenniejszy dar który mam za darmo i który zasila mnie energią. Celem mojego miejsca na tej stronie jest chęć podzielenia się tym wszystkim co mi sprawiło dużą przyjemność z Państwem. Przepraszam za mój fanatyzm na tym punkcie ale to z pewnością będzie specyfika tej strony. No to zaczynamy ......